Wyjazdy integracyjne – jak to się robi w Borach Tucholskich?

integracja

Wyjazdy integracyjne stanowią bardzo ważny element funkcjonowania każdej firmy. Zbliżają do siebie pracowników, mobilizują ich do działania i stanowią świetny bodziec motywujący. Ostatnio da się zauważyć tendencje do organizowania wyjazdów w nietypowych miejscach geograficznych w Polsce. Do popularnych kierunków należą na pewno Bory Tucholskie.

Tylko co można w nich robić? I jak zabrać się do zorganizowania wyjazdu dla kilkunastu osób? Przede wszystkim należy zachować spokój, wyliczyć budżet i… przeczytać nasz poradnik!

Wybierz dokładne miejsce i cel podróży

Nie ma nic gorszego niż brak konkretów już na samym początku organizowania wyjazdu integracyjnego. Powinniśmy być przekonani co do celu naszej podróży. W naszym przypadku będą to Bory Tucholskie. Ale jak wiadomo teren ten jest dość spory i rozciąga się na wielu kilometrach kwadratowych. Warto wybrać taki obiekt, który będzie położony zarówno w bliskim sąsiedztwie z lasami, jak i z drogami dojazdowymi.

Atrakcje to rzecz święta!

Trudno jest wyobrazić sobie udany wyjazd integracyjny dla firmy bez przygotowanych wcześniej atrakcji. Warto stworzyć listę najchętniej odwiedzanych miejsc w Borach i się na niej skupić. Częstą praktyką jest również proszenie o pomoc i rekomendacje pracowników hotelu, w którym spędzimy tych kilka dni.

ognisko integracyjne w Borach Tucholskich

Jeśli chodzi o Bory Tucholskie – jest tu wiele ciekawych rzeczy do zrobienia w grupie i na pewno nikt nie będzie się nudził. Rozpoczynając od spływów kajakowych, mówiąc dalej o parkach linowych, podchodach w lesie, wycieczkach rowerowych, spacerach, grach wodnych w jeziorze lub basenie, a na wspólnym relaksie w strefie SPA kończąc.

Pamiętaj, że wyjazd ma również zmotywować pracowników

Oprócz czysto estetycznych i rozrywkowych – wyjazdy służbowe mają również charakter motywujący. Warto zadbać o to, żeby każdy z naszych pracowników dobrze się czuł podczas takiej wycieczki i dobrze ją wspominał. Pomoże nam to w zbudowaniu silnego zespołu firmowego i sprawi, że nasza załoga wróci do pracy z nową dawką energii, uśmiechnięta i pełna optymizmu. Lecz przede wszystkim poczuje się doceniona.

 


Artykuł powstał przy współpracy z Hanza Pałac