Kredyt gotówkowy – co zrobić, żeby go uzyskać!

Kiedy myślimy o kredytach, raczej mamy na myśli długoterminowe zobowiązania, które łączą nas z danym bankiem na wiele lat. Otóż jest to błędne myślenie, gdyż wcale kredyt nie jest równy kredytowi! Aby pokazać wam to na konkretnym przykładzie, omówimy dziś istotę kredytu gotówkowego!

Istota kredytu gotówkowego

Sam kredyt gotówkowy jest świetnym sposobem na szybkie podreperowanie naszego budżetu domowego i w porównaniu do kredytów hipotecznych nie wymaga tak ogromnej ilości formalności, aby wniosek został rozpatrzony pozytywnie. Jak jednak zacząć starania o jego uzyskanie? Przede wszystkim, warto zorientować się, czy mamy odpowiednią zdolność kredytową. Jeżeli nie wiecie, czym ona jest, to wytłumaczymy wam to w maksymalnie prosty sposób. Otóż jest to zdolność do spłaty zaciągniętego zobowiązania w odpowiednim czasie wyznaczonym w umowie. Nie bez znaczenia pozostaje także… nasza przeszłość. Bank zawsze sprawdzi naszą historię wcześniej zaciąganych zobowiązań, takich jak przedmioty zakupione w systemie ratalnym w różnych sklepach. Kluczowe staje się to, czy spłacaliśmy wszystkie raty w wyznaczonych terminach oraz to, czy nadal musimy je regulować!

Co nam potrzeba?

Jeżeli więc spłacaliście wszystkie zobowiązania na czas i nie macie na swoim koncie większych opóźnień, to raczej nie ma się czego obawiać. Dla banku, w którym starasz się o kredyt gotówkowy, jest to znak, że jesteśmy kredytobiorcami wartymi zaufania. Gdy nasza zdolność kredytowa zostanie oceniona pozytywnie, możemy zabierać się za kompletowanie niezbędnych dokumentów, pozwalających nam na uzyskanie kredytu.

Potrzebne nam będą:

  • Dowód tożsamości, potwierdzający wszystkie dane osobowe, które znajdą się na naszym wniosku;
  • Zaświadczenie o dochodach, potwierdzający ilość naszych regularnych przychodów.

Bez zaświadczeń?

Co ciekawe, również możecie uzyskać kredyt bez jakichkolwiek zaświadczeń! Jest to głównie skierowane do osób, zatrudnionych na umowy o zlecenie czy dzieło, niemogące wykazać stałych comiesięcznych dochodów lub są one po prostu niskie. Istnieją jednak pewne słabe strony takiego rozwiązania, a jest nią chociażby to, że kwota, jaką możemy uzyskać, jest znacznie niższa. Z drugiej strony, ilość formalności, jaką trzeba wypełnić, jest znacznie mniejsza! Dla wielu z was może się to okazać prawdziwym wybawieniem!

 

Więcej informacji o ofercie kredytów gotówkowych znajdziemy np. na stronie doradcy finansowego Expander (https://www.expander.pl/kredyty/gotowkowe).