Jakie są zalety księgowości online?

jakie-sa-zalety-ksiegowosci-online-1

Od paru lat na rynku gospodarczym istnieją programy online do prowadzenia księgowości. Zdobyły ogromną popularność szczególnie pośród firm małych oraz jednoosobowych. Samodzielne zajmowanie się własnymi finansami okazało się bardzo atrakcyjne. Dlaczego?

Każdy, kto prowadzi firmę, wie, jak trudno jest zajmować się w niej dosłownie wszystkim. Księgowość jest tu jedną z pierwszorzędnych spraw, jakimi trzeba się przejmować. Nie da się ukryć, że koszt wynajęcia własnego księgowego lub biura rachunkowego jest często zatrważający i w jakiś – nawet mały – sposób zmniejsza możliwości finansowe firmy. Dla wszystkich tych, którzy chcieliby poprowadzić księgowość samemu powstały liczne programy oraz aplikacje (np. https://www.taxomatic.pl/o-programie). Czy ich wybór jest dobry? Przedsiębiorcy odpowiadają gromkim TAK. Czas zastanowić się, dlaczego.

Oto największe zalety prowadzenia księgowości online:

  • Ogromna oszczędność pieniędzy

Okazuje się, że korzystać z programu, który pomoże nam uporać się ze wszelkimi zagadnieniami dotyczącymi księgowości i spraw podatkowych, możemy już od nawet 5 złotych netto miesięcznie! Jeśli zdecydujemy się na usługi kompleksowe – kwota ta powiększy się parokrotnie.

Mając w świadomości, że koszt pracy księgowego może wynieść nawet 1000 złotych miesięcznie, a biuro rachunkowe liczy sobie mniej więcej dwa razy mniej, możemy stwierdzić, że księgowość online wypada pod względem ekonomicznym najlepiej.

  • Bezpieczeństwo to podstawa

Kiedy sami zajmujemy się kwestiami finansowymi naszej firmy, mamy pewność, że żadne informacje nie wpadną w niepowołane ręce. Poufność, w przypadku powierzania spraw księgowości obcym osobom, może w skrajnych przypadkach być naruszana. Bezpieczeństwo, jakie gwarantują nam programy umożliwiające samodzielne prowadzenie księgowości, jest nieocenione.

Użytkownicy aplikacji do gospodarowania firmą na własną rękę mogą liczyć również na automatyczne aktualizacje dotyczące nowych przepisów prawa podatkowego. Dzięki zawsze poprawnym założeniom nie popełnią błędu przy wypełnianiu dokumentów czy obliczaniu składek i w efekcie nie zapłacą kary.

  • Mobilność jest w cenie

Nie da się ukryć, że dzisiejszy świat znacznie przyspieszył, a ktoś, kto nie potrafi się w nim odnaleźć, po prostu wypada z obiegu. Programy do prowadzenia księgowości online umożliwiają działanie na polach finansowych w dosłownie każdym miejscu na świecie, gdzie tylko będziemy mieli dostęp do Internetu. Taka opcja zapewnia możliwość sprawdzenia sytuacji firmy w każdym momencie – podczas podróży czy po prostu – w domu.