Jakie powinno być konto dla studenta?

online-marketing-1427786_960_720

Wybór konta, które będzie nam towarzyszyło przez najbliższe lata, to decyzja, której nie należy podejmować w sekundę. Warto przejrzeć oferty różnych banków, które zabiegają o to, byśmy to właśnie u nich przechowywali pieniądze. Gdy jesteśmy studentami, sprawa staje się prostsza. Coraz więcej banków walczy o studentów i młodzież w wieku 18-26 lat, proponując coraz nowsze rozwiązania i promocje.

Chcąc jednak trafić do swojej grupy docelowej, jaką są studenci, banki muszą liczyć się z pewnymi wymaganiami stawianymi im przez młodych. A więc jakie powinno być konto bankowe dla studenta?
pieniądze kasa hajs sto złotych

Darmowe!

I kilka banków już takie oferuje. 0 złotych za prowadzenie konta, 0 złotych opłaty za kartę, 0 złotych za korzystanie z bankomatów. Powoli taki stan rzeczy staje się standardem. Istnieją jednak nadal banki, które pobierają opłaty za wyżej wymienione rzeczy. Są to banki, które pewnie za jakiś czas (jeżeli nie zmienią swojej polityki) wypadną ze studenckiego obiegu. Przecież kto chce płacić za coś, za co płacić nie trzeba?

Z oprocentowaniem!

Wielu studentów próbuje odkładać swoje pieniądze. Banki stworzyły instytucję konta oszczędnościowego, na które można wpłacać pieniądze, a one leżą tam bezwiednie. Należy sobie zadać pytanie – dlaczego takie konto nazywamy oszczędnościowym? Czyż konto oszczędnościowe nie powinno jeszcze dla nas pracować? Oczywiście są i takie banki, które pozwalają naszym pieniądzom być w ruchu i rosnąć – nawet o drobne kwoty.

Z opcją oszczędzania końcówek!

oprocentowanie pieniądze roślina

Ciekawym wymysłem bankowym jest opcja oszczędzania końcówek kwot, które płacimy. Dla przykładu: gdy kupujemy napój za 1,80zł, reszta do pełnej złotówki (czyli 20gr) zostanie odłożona na specjalnie przeznaczone do tego konto. Dzięki temu możemy odkładać automatycznie drobne kwoty. Jak to mówią: grosz do grosza…

Z ciekawymi konkursami

Zawsze zastanawiające było, dlaczego banki nie organizują konkursów, które mogłyby wypromować ich oferty. Nie jest tu mowa o konkursach dla normalnych klientów, ale właśnie dla studentów. To mogłoby podwyższyć zainteresowanie młodych Polaków ofertami banków.

Mimo że w internecie powstaje wiele rankingów najlepszych kont dla studentów, wiele osób wciąż pozostaje niezdecydowanych, albo zakłada konta na oślep ze względu na sugestie rodziny. Nie warto zakładać konta w banku X tylko dlatego, że ciocia Marzenka z Elbląga założyła tam konto 15 lat temu i jest z niego zadowolona. Studencie, pamiętaj, że konto zawsze można zmienić!