Jak działa hurtownia spożywcza?

jak-dziala-hurtownia-spozywcza-1

Każda restauracja lub budka z jedzeniem musi skądś zamawiać swoje jedzenie i produkty potrzebne do funkcjonowania biznesu. Zazwyczaj mniejsze zakupy menedżerowie takich firm robią w sklepach spożywczych takich jak Makro, Tesco czy Auchan. Często jednak nie mają oni czasu na sporządzenie listy zakupów ani nie ma kto pojechać je zrobić. W takich sytuacjach co jest o wiele łatwiejsze lecz trochę pieniędzy trzeba wydać, najlepiej podjąć współpracę z hurtownią spożywczą. Hurtownie takie znajdują się praktycznie na terenie każdego województwa i mamy także duży wybór co do firmy. Posiadają one duże magazyny i wykwalifikowanych pracowników, którzy powinni zadbać o nasz towar. Firma taka zatrudnia wykwalifikowanych pracowników, którzy prowadzą ciężarowe samochody kupione przez firmę bądź wzięte w leasing. Są to specjalne samochody ciężarowe, na które wymagane jest prawo jazdy typu C i są one specjalnie przystosowane do przewożenia produktów w niskich temperaturach. W większości mają one dwie komory: jedną na temperaturę jak w lodówce, a drugą na mroźnie na produkty takie jak lody czy inne które muszą być zamrożone i nie mogą się roztopić.

Hurtownie pozyskują klientów głównie dzięki swoim przedstawicielom handlowym. Zadaniem przedstawiciela jest znalezienie potencjalnego klienta i podjęcie z nim współpracy bądź przekonać go do swojej firmy i jej usług. Jego zadaniem jest także przygotowanie oferty dla każdego swojego klienta osobno i zapewnienie dostarczenia produktów przez kierowcę. Musi on wiedzieć jaki jest stan magazynu, a także czym może zastąpić stale zamawiane rzeczy jeśli zabraknie ich w magazynie.

Jednak nic by się nie mogło odbyć bez wykwalifikowanych kierowców, których zadaniem jest dostarczenie zawartości swojego samochodu do poszczególnych klientów. Zaczynają oni prace we wczesnych godzinach porannych tj. 5.00/4.00 od zajechania swoim samochodem pod magazyn lub plac załadunkowy. Na placu tym magazynierzy dostarczają po kolei każdemu produkty wcześniej przygotowane przez pierwszą zmianę i to zadaniem kierowcy jest dokładne sprawdzenie czy o wszystkim pamiętali. Po załadunku zostaje już tylko rozwiezienie wszystkich rzeczy i podpisywanie faktur.