Czas na zagospodarowanie piwnicy!

Piwnica to pomieszczenie, które przeważnie służy jedynie celom magazynowym. Trudno się temu dziwić, kiedy nie jest ona dostatecznie komfortowa do przebywania na co dzień. Nie musi tak być jednak cały czas. Przy odpowiednim poziomie motywacji i chęci stanie się on czymś więcej niż typową miejscem do składowania. 

To, w jaki sposób będzie ona ostatecznie wyglądać, zależy wyłącznie od naszego pomysłu. Trzeba zatem głęboko zastanowić się, co chcemy osiągnąć i czy mamy ku temu możliwości. Chodzi oczywiście o ilość miejsca oraz poszczególne instalacje. Mimo to można ją wykorzystać na wiele różnych sposobów.

Siłownia

Każdy z nas chce mieć jak najlepszą sylwetkę, lecz nie zawsze są chęci i czas, żeby się nią zająć. Dlatego niegłupim pomysłem jest własna domowa siłownia, odkładając tym samym na bok ciągłe wymówki. Nie jest to jednak proste zadanie. Potrzebny będzie rozsądnie stworzony projekt, uwzględniający wymiary całego sprzętu oraz wysokość piwnicy, aby poruszanie się po niej było komfortowe. Jeśli te czynniki nam sprzyjają, to zyskamy pomieszczenie jedyne w swoim rodzaju.

SPA

Jeśli zamiast wysiłku fizycznego preferujemy całkowity relaks, to możemy sobie sprawić prawdziwą bombę – uzdrowisko w piwnicy. Jak łatwiej przetrwać zbyt długi, męczący dzień z perspektywą powrotu do domu i skorzystania z własnego domowego SPA? Opcji do regeneracji ciała i ducha jest sporo, ponieważ można umieścić tam saunę, prysznic lub jacuzzi. Nie trzeba nikogo przekonywać o tym, że to miejsce będzie oblegane przez znajomych i członków rodziny.

Pomieszczenie multimedialne

Wykończenie wnętrza piwnicy na modłę multimedialną brzmi zbyt dobrze, aby było to możliwe. Nic bardziej mylnego. Nasze domowe kino może znajdować się właśnie pod ręką, a ściślej pod domem. Umieszczając tam komfortowe siedziska, sporych rozmiarów ekran oraz potężne nagłośnienie dopełnimy efektu całości. Żeby nie wywoływać zbędnego hałasu, mogącego przeszkadzać sąsiadom, to zaleca się wyciszenie takiego pomieszczenia.

Nie musimy tam jednak jedynie oglądać filmy. Z powodu telewizora równie dobrze można tam podłączyć konsolę czy sprzęt do karaoke. Posiedzenia w taki miejscu staną się integralnym elementem weekendu.

Podsumowanie

Nie są to oczywiście jedyne sposoby na zaaranżowanie piwnicy. Wszystko zależy od naszej wyobraźni, ale też od bardziej prozaicznego powodu, jak przestrzeń. Jeśli nie potrafimy sami się do niej dostosować, na pewno zrobią to rzetelni specjaliści z firmy projektowej. Zagwarantują nam przy tym bezpieczeństwo wdrażania danych rozwiązań.